Modern Avizeler

Yayınlayan admin 24/11/2017 0 Yorumlar

 

Geçmişte sadece aydınlatma amaçlı çok basit formlarda üretilen avizeler, zamanla daha gösterişli hale gelmiştir. Bu süreçte maliyetleri çok yüksek olan avizeler statü ve lüksün göstergesi bir eşya olmuştur. Zamanla artan üretim miktarı ve düşen maliyet ile avizeler her eve girmeye başlamıştır.
 

Günümüzde ise avizeler sadece aydınlatma ihtiyacımızı karşılayan birer eşya olmaktan çıkmış ve evlerimizin işyerlerimizin dekorasyon öğeleri haline gelmiştir. Tasarımların her alanda değiştiği günümüzde avizelerde bu değişime ayak uydurmuş ve avizeler daha modern görünümlere kavuşmuşlardır.
 

Klasik avizeler kristal prizmalardan oluşan değişik desenlerde dizilimlere sahip iken, modern avizeler daha minimalist tasarımlara sahiptirler. Modern avizelerin aydınlatma kaynakları genellikle daha ön plandadır. Bu sayede modern avizelerin mekân aydınlatması daha iyidir. Modern avize modellerinde de zaman zaman kristal camlar kullanılmaktadır. Bu kullanım klasik avizelerdeki kristal cam kesimleri ve dizilimlerinde çok farklıdır. Daha sadeleştirilmiş ve farklı formlar kazandırılmış kristal camlar kullanılır.
 

Ayrıca gelişen LED teknolojisi ve minik LED çipleri avize tasarımcılarına daha özgürce ve hayal sınırlarını zorlayan avizeler tasarlama imkânı vermiştir. LED modern avizelerin gelişimi 2016 yılında hızlanmıştır ve firmaların LED avizeler için özel katalog çıkarmasını gerektirecek kadar çeşitliliğe kavuşmuştur.
 

Modern avizeler tasarımları ile klasik veya modern dekorasyonlarda rahatlıkla kullanılmakta ve yaşam alanlarımızın aydınlatılmasında en çok tercih edilen avize türü haline gelmiştir.

E-Ticaret Sistemleri